Protest taxikárov na pokračovanie – skutočnosti o cestnom zákone

Autor: OZ Únia taxikárov z Bratislavy | 25.3.2013 o 22:27 | (upravené 26.3.2013 o 13:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  30x

Som taxikár pekných pár rokov, moju doživotnú koncesiu novým zákonom zrušili s účinnosťou k decembru tohto roku. Musím si vybaviť novú - živnosť obmedzenú na 10 rokov, tým pádom dokladovať náležitosti ako nový začínajúci taxikár.

 

Ako je to vôbec možné?

Nový zákon NR SR č. 56/2012 o cestnej doprave platný od 1.3.2012 to takto zariadil.

Staré auto?

Moje 5 ročné vozidlo/ Mercedes/ ako cukrík už na podnikanie neprihlásim, mám totiž najazdené 105 000km, čiže nespĺňam podmienku danú zákonom.

Ale!!!

Sused má solídneho favorita 18 ročné vozidlo - najazdených 80 000km dokladované STK a EK. Toto vozidlo na taxi prihlásim, spĺňa zákonnú podmienku. Úplne bez problémov s ním budem ďalších 10 rokov jazdiť a ponúkať služby občanom. Ak sa Vám cteným zákazníkom páči takáto alternatíva, budem Vás voziť s 25 ročným vozidlom.

Znenie zákona NR SR č. 56/2012 o cestnej doprave

§-30     VOZIDLO TAXISLUŽBY

odst.2... Dopravný správny orgán zaeviduje v koncesii podľa odseku 1 písm. a) ako vozidlo taxislužby len vozidlo, ktoré:

c) má najviac päť rokov odo dňa uvedenia do prevádzky alebo najazdených najviac 100 000km s benzínovým motorom alebo hybridným pohonom alebo najviac 150 000 km s naftovým motorom.

Toto je len jedna z anomálii pre ktorú sa taxikári búria. Prečo by sa mali kompetentné úrady vôbec zaťažovať takou absurditou? Následne pristúpiť k novelizácii daného zákona.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?