Protest taxikárov na pokračovanie – skutočnosti o cestnom zákone

Autor: OZ Únia taxikárov z Bratislavy | 25.3.2013 o 22:27 | (upravené 26.3.2013 o 13:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  35x

Som taxikár pekných pár rokov, moju doživotnú koncesiu novým zákonom zrušili s účinnosťou k decembru tohto roku. Musím si vybaviť novú - živnosť obmedzenú na 10 rokov, tým pádom dokladovať náležitosti ako nový začínajúci taxikár.

 

Ako je to vôbec možné?

Nový zákon NR SR č. 56/2012 o cestnej doprave platný od 1.3.2012 to takto zariadil.

Staré auto?

Moje 5 ročné vozidlo/ Mercedes/ ako cukrík už na podnikanie neprihlásim, mám totiž najazdené 105 000km, čiže nespĺňam podmienku danú zákonom.

Ale!!!

Sused má solídneho favorita 18 ročné vozidlo - najazdených 80 000km dokladované STK a EK. Toto vozidlo na taxi prihlásim, spĺňa zákonnú podmienku. Úplne bez problémov s ním budem ďalších 10 rokov jazdiť a ponúkať služby občanom. Ak sa Vám cteným zákazníkom páči takáto alternatíva, budem Vás voziť s 25 ročným vozidlom.

Znenie zákona NR SR č. 56/2012 o cestnej doprave

§-30     VOZIDLO TAXISLUŽBY

odst.2... Dopravný správny orgán zaeviduje v koncesii podľa odseku 1 písm. a) ako vozidlo taxislužby len vozidlo, ktoré:

c) má najviac päť rokov odo dňa uvedenia do prevádzky alebo najazdených najviac 100 000km s benzínovým motorom alebo hybridným pohonom alebo najviac 150 000 km s naftovým motorom.

Toto je len jedna z anomálii pre ktorú sa taxikári búria. Prečo by sa mali kompetentné úrady vôbec zaťažovať takou absurditou? Následne pristúpiť k novelizácii daného zákona.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?